Home Bota
Toka nuk gjen qetësi! Pas Greqisë, ja ku u ndje lëkundja e radhës
Tërmetet s’kanë të ndalur. Pas atij të raportuar në Greqi, lëkundjet e radhës janë ndjerë në Bosnje Hercegovinë. Zona e nxehtë sizmike në Ballkan nuk po gjen qetësi.

Një tërmet me magnitudë 4.8 i shkallës Rihter u ndje në Greqi, por fatmirësisht nuk u raportua për të lënduar.

Më pas, lëkundje të lehta janë ndjerë në Bosnje Hercegovinë, rreth një orë më pas.

Ky tërmet ka qenë i shkallës 3.3, dhe është ndjerë lehtë afër epiqendrës.

Gjatë 5 orëve të fundit në Greqi janë ndjerë rreth 10 lëkundje të lehta.

Fakti që lëkundjet vazhdojnë edhe në vendet fqinje, por pa pasojë, shihet si pozitiv, pasi kështu shkarkohet edhe energjia e akumuluar.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
I mituri ruan trupin e pajetë: Gjyshi më tha të mos dal jashtë se ka virus
Ndryshe nga të gjithë VIP-at, Kate Middleton shkëlqeu me atletet 38 dollarshe (FOTO LAJM)
Frika nga koronavirusi, zbrazen supermarketet në Greqi
Eurothink: Greqia po zvarrit zbatimin e Marrëveshjes së Prespës
Bëhet viral në rrjet, gazetari raporton live aksidenatlisht me filtra (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media