Home Bota
Nuk je vetëm! 3,9 miliardë persona janë mbyllur në shtëpi në të gjithë botën
3,9 miliardë persona janë të mbyllur në shtëpi, në të gjithë botën, si shkak i masave ndaluese ndaj luftës kundër koronavirusit.

Italia, Franca, Spanja, Belgjika, Kolumbia, Bolivia, Jordania dhe Tunizia kanë vendosur qytetarët e tyre në karantinë prej më shumë se sa dy javësh.

Ndërsa këtë javë, Zelanda e Re, Mbretëria e Bashkuar, India, Kuba, Filipinet dhe Tajlanda kanë vendosur të fusin të gjithë qytetarët në karantinë, për një periudhë deri në tre javë.

Ndërsa Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk kanë miratuar ende një urdhër federal për karantinimin e të gjitha shteteve, disa qytete dhe shtete, si Kalifornia, Ilinoisi, Merilendi, New York City, kanë vendosur karantinimin e plotë që prej javës së kaluar.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Shkencëtarët britanikë shpikin testin që mund të zbulojë të infektuarit përpara se ata të shfaqin simptoma
E Diela e Palmave, Papa Francesko: Kurajë, shihni heronjtë e vërtetë
''Një plan Marshall për Evropën'', BE gati të investojë miliarda për të shmangur katastrofën
U rraskapit për 12 orë në punë, vdes infermjeri 23 vjeçar në Britani
Spanja bën progres në betejën me pandeminë, numri i viktimave më i ulti në 9 ditët e fundit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media