Home Bota
Coronavirusi ka shkaktuar edhe rritje të divorceve në SHBA
Shkalla e divorceve është duke u rritur në SHBA, nga çiftet që janë lodhur nga karantina, dhe janë të stresuar financiarisht.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, sipas ekspertëve kryesorë të së drejtës familjare në Manhattan, disa çifte që u detyruan të kalojnë kohën së bashku në karantinë, në apartmente të vogla, nuk i përballuan situatat mirë gjatë shpërthimit të coronavirusit.

Ekspertët ligjorë thonë se “rrugët dramatike” do të nxisin më tej një valë divorcesh, sepse bashkëshortët më të pasur mund të vendosin t’i shmangen marrëveshjeve të mëdha.

“Ne kemi pasur një sërë thirrjesh në rritje gjatë javës së kaluar nga njerëz që kërkojnë përfaqësim për procedurat e divorcit, një rritje 50 për qind, dhe kam dëgjuar të njëjtat kërkesa nga kolegët e mi në firma të tjera”, tha avokati William D. Zabel.


/Telegrafi/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
COVID-19/ Spanja shënon 932 të vdekur në orët e fundit
Nuk ulen shifrat e të vdekurve, mësoni sa viktima shënoi sot Italia
Anglia gjunjëzohet nga COVID-19, 684 të vdekur në 24 orët e fundit
Ekspertët vënë alarmin: Mbylleni gjithmonë kapakun e tualetit, do t'ju mbrojë nga COVID-19!
''Supermarketet nuk paraqesin rrezik infeksioni'', epidemiologu gjerman bën zbulimin e rendësishëm

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media