Home Bota
Hero! Mjeku italian 85-vjeçar në pension kthehet në punë për të luftuar koronavirusin
Pavarësisht se në ditë të errëta, një histori motivuese na vjen nga Italia.

Giampiero Giron, 85-vjeç, mje anestezist, i cili kishte dalë në pension ka riveshur sërish bluzën e bardhë për të dhënë kontributin e tij në këtë situatë të vështirë.

"Kërkuan disponueshmërinë time dhe thashë po. Kur në jetë vendos të bëhesh mjek, duhet të përfshihesh në lojë.

Kam bërë betimin. Frikë se mos sëmurem? Atëherë është më mirë të mos bëhesh mjek", ka thënë ai.

Rikujtojmë se sot zyrtarisht është shënuar vdekja e 33 e personelit mjekësor në Itali, vend i cili tashmë ka kaluar edhe shifrat e Kinës, vendi i origjinës i COVID-19.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
COVID-19/ Spanja shënon 932 të vdekur në orët e fundit
Nuk ulen shifrat e të vdekurve, mësoni sa viktima shënoi sot Italia
Anglia gjunjëzohet nga COVID-19, 684 të vdekur në 24 orët e fundit
Ekspertët vënë alarmin: Mbylleni gjithmonë kapakun e tualetit, do t'ju mbrojë nga COVID-19!
''Supermarketet nuk paraqesin rrezik infeksioni'', epidemiologu gjerman bën zbulimin e rendësishëm

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media