Home Bota
E bllokuar nga koronavirusi, Miss Anglia kërkon t'i rikthehet punës si mjeke (FOTO LAJM)
Doktoresha e re e gjithashtu Miss Anglia, Bhasha Mukherjee, ka mbetur e bllokuar në India që prej ndalimit të udhëtimit të vendosur nga kryeministri Narendra Modi për ndalimin e përhapjes së koronavirusit të ri.

Bukuroshja tashmë i lutet qeverisë britanike ta ndihmojë të kthehet nga India në mënyrë që të ndihmoje ne luften ndaj epidemise.
24-vjeçarja kishte qenë në një udhëtim humanitar katër javor në Indi dhe tashmë është e bllokuar atje, si mijëra udhëtarë të tjerë në të gjithë botën që nuk mund të kthehen në vendet e tyre prej epidemisë.

Ajo punonte në spitalin Pilgrim Lincolnshire, dhe thotë se tashmë ndjehet “në faj” që nuk mund të ndihmojë kolegët e saj.
Bhasha shton se ka marrë email-et e spitalit ku i kërkohet rikthimi por nuk mund të bëjë asgjë.

Miss Mukherjee ka lindur në Indi por u vendos në Derby kur ishte nëntë vjeçe. Vetën që shkoi ajo u kurorëzua Miss England.


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Njerëzit mbyllur në nga frika e koronavirusit, ujqërit ''zbarkojnë'' në rrugët e Amerikës (FOTO LAJM)
Legjenda e Turqisë rezulton pozitiv ndaj COVID 19, shtrohet me urgjencë në spital
Nuk përballoi dot krizën nga pandemia, ministri i Financave në Gjermani i jep fund jetës në mënyrë misterioze
Mijëra jetë të humbura, rëndohet bilanci global
E DHIMBSHME/ Infermieri tregon çfarë ndodh brenda kamionëve-morgje (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media