Home Bota
Brenda Pallatit Mbretëror në Angli, pamjet e rralla nga rezidenca me 775 dhoma (FOTO LAJM)
Familja mbretërore e Britaisë së Madhe është ndër më të komentuarat dhe të dashurat në radhët e mbretërorëve botërore, ndaj edhe lajmet rreth stilit të jetesës së anëtarëve të Pallatit të Buckingham zgjojnë gjithmonë kërshëri tek publiku.

Si një ndër ndërtesat më të njohura në botë, por që shumë prej nesh kanë parë në fotografi apo qoftë edhe nga afër vetëm pjesën e jashtme të Pallatit ku jeton mbretëresha Elisabeth dhe familjarët e saj, së fundmi janë ofruar disa pamje mbresëlënëse nga brendësia e pronës prej 775 dhomash.

Ndërsa herë pas herë janë ofruar disa sektore të Pallatit për t’u vizituar nga publiku i thjeshtë, pamje zyrtare të këndeve të ndryshme të Buckingham nuk janë ofruar kurrë më parë.

Së fundmi, një ekip restauruesish banesash me në krye arkitekten Jelena Popovic, kanë bashkuar foto dhe projekte të publikuara më parë, duke krijuar planet e tyre në tre seksionet kryesore të ndërtesës.

Në këtë mënyrë fansat kanë mundësinë për të bërë një xhiro virtuale në ambientet e brendshme të rezidencës elegante të monarkëve britanikë.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Mes tyre edhe Shqipëria, ndërkombëtarët zgjedhin fotot më kreative për distancimin social (FOTO LAJM)
Protestat për vrasjen e njeriut me ngjyrë të shkaktuar nga policia në SHBA, shndërrohen në të dhunshme (VIDEO)
11 thesare të fshehura në Luftën e Dytë Botërore, zbulimet nga ditari i oficerit nazist (FOTO LAJM)
Përplas Ferrarin 250 mijë euro me autobusin, shpëton për mrekulli reperi i njohur (FOTO LAJM)
Në hapat e parë të karrierës, dalin në ankand fotot e rralla të Marilyn Monroe (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media