Home Bota
Brazili shënon rekord, 19,951 raste të reja me koronavirusit në 24 orët e fundit
Brazili ka shënuar një rekord të ri në shënimin e rasteve të koronavirusit të mërkurën, pasi u bë vendi me i tretë me numrin më të lartë në botë këtë javë.

Ministri i Shëndetësisë raportoi 19,951 raste të reja në 24 orët e fundit, duke e çuar numrin total në 291,579, njofton Klan Kosova.

Kjo rritje e re kryeson rekordin e mëparshëm të vendosur të martën. Vdekjet e raportuara të shkaktuara nga koronavirusi u rritën gjithashtu me 888 të mërkurën, duke sjellë numrin total në 18 855 vdekje, tha ministria, shkruan CNN.

I pyetur në lidhje me numrat në rritje të Brazilit të martën, presidenti amerikan Donald Trump tha se ai po shqyrton ndalimin e udhëtimit për Brazilin.

"Ne jemi duke e shqyrtuar atë. Ne shpresojmë që ne nuk do të kemi problem".
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
11 thesare të fshehura në Luftën e Dytë Botërore, zbulimet nga ditari i oficerit nazist (FOTO LAJM)
Përplas Ferrarin 250 mijë euro me autobusin, shpëton për mrekulli reperi i njohur (FOTO LAJM)
Në hapat e parë të karrierës, dalin në ankand fotot e rralla të Marilyn Monroe (FOTO LAJM)
Bëri s*ks me të burgosurin, arrestohet oficerja simpatike në burg (FOTO LAJM)
Kujt ja merrte mendja, një palë geta lindën "urrejtjen" mes Kate dhe Meghan (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media