Home Bota
Për vetëm 50 ditë, infermierja rezulton 8 herë e infektuar me COVID-19
Tetë herë pozitive në 50 ditët e fundit, kështu ka rezultuar ndaj testeve Covid-19, një infermiere kanadeze që u infektua muaj më parë.

Nisur nga çfarë raportojnë mediat e huaja, Tracy Schofield nga Ontario filloi të përjetojë krejt papritur, simptoma të tillla si ethe dhe gulçim. Të nesërmen ajo u testua për herë të parë për COVID-19, dhe doli pozitive.

Schofilet, 49 vjeçe, kaloi dy javë në izolim, por testi i saj i dytë doli përsëri pozitiv, dhe që atëherë edhe gjashtë herë rezultoi pozitive.

Ndërkohë mjekët i thanë nënës së tre fëmijëve se nuk besojnë se ajo mund të infektojë dikë, por ende nuk kanë përgjigje konkrete për rezultatin e saj.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
11 thesare të fshehura në Luftën e Dytë Botërore, zbulimet nga ditari i oficerit nazist (FOTO LAJM)
Përplas Ferrarin 250 mijë euro me autobusin, shpëton për mrekulli reperi i njohur (FOTO LAJM)
Në hapat e parë të karrierës, dalin në ankand fotot e rralla të Marilyn Monroe (FOTO LAJM)
Bëri s*ks me të burgosurin, arrestohet oficerja simpatike në burg (FOTO LAJM)
Kujt ja merrte mendja, një palë geta lindën "urrejtjen" mes Kate dhe Meghan (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media