Home Bota
Shpërthimi dhe protestat në Beirut, dorëhiqet qeveria libaneze
Qeveria e Libanit ka dhënë dorëheqjen pas shpërthimit shkatërrues të javës së kaluar në portin e Bejrutit, njoftoi ministri i Shëndetësisë së këtij vendi.

Hamad Hassan tha se vendimi ishte marrë nën presion në rritje nga qytetarët dhe të disa ministrave të cilët kishin paralajmëruar se do të jepnin dorëheqjen.

"E gjithë qeveria dha dorëheqjen," u tha ai gazetarëve në fund të një takimi të kabinetit qeveritar.

Ai shtoi se kryeministri Hassan Diab do të shkojë në pallatin presidencial për të "dorëzuar dorëheqjen në emër të të gjithë ministrave".

Masa erdhi pas dy ditësh demonstratash në Bejrut ku pati edhe përleshje mes protestuesve që kërkonin largimin e qeverisë dhe forcave të sigurisë që u përgjigjën me gaz lotsjellës.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Pajisja e vogël me Bluetooth që do të ndihmojë për gjurmimin e njerëzve me Covid-19
Këngëtarja shqiptare do të përfaqësojë Qipron për herë të dytë në Eurovizion
Pas ciklonit, Greqia goditet nga tërmeti
Varre të shkatërruara dhe çdo gjë e përmbytur, çfarë la pas cikloni që goditi Greqinë (FOTO LAJM)
Nga 57 mijë të prekur ka vetëm 27 viktima, si po ia del Singapori me COVID-19

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media