Home Bota
I dhanë gjithë kursimet e jetës kondrabandistëve për të shkuar në Francë, mbytet tragjkisht familja
Katër anëtarë të një familje kurdo-iraniane u mbytën teksa përpiqeshin të kapërcenin Kanalin pasi u paguan kontrabandistëve 21,600 £ për t'i çuar në Britani - ndërsa djali i tyre 15-muajsh mbetet i zhdukur.

Rasoul Iran-Nejad, 35 vjeç, Shiva Mohammad Panahi, 35 vjeç, Anita, nëntë vjeç dhe Armin, gjashtë, u vranë në tragjedinë e djeshme dhe fotografitë tragjike u shfaqën sot duke i treguar ata në Francë disa orë para udhëtimit të tyre fatal.

Vogëlushi i tyre, Artin, ende nuk është gjetur, por zyrtarët kanë ndërprerë kërkimet dhe thanë se nuk ka shpresë për të gjetur më të mbijetuar.

Babai i tij punëtor i ndërtimit kishte shitur gjithçka me shpresën për të arritur një të ardhme më të mirë për familjen e tij.

Familja ishte larguar nga Irani në 7 gusht për të udhëtuar në Turqi, përpara se të merrte një traget për në Itali dhe të niste makinën për në Francë gati një muaj më parë, sipas një shoku që mbeti në Calais.

Ata po udhëtonin me një anije 18-vjeçare të mbushur me 28 pasagjerë që u përmbysën dje.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Babai hedh fëmijën 11 muajsh në lumë: Po shndërrohej në djall
Evropa zbut masat anti-Covid për festat e fundvitit
Policia hapi zjarr ndaj makinës së të atit pasi kishte marrë peng fëmijën, vdes foshnja
A është kjo një taktikë?! Joe Biden emëron vetëm gra në ekipin e komunikimit
U kap me armë dhe kokainë, del para gjykatës këngëtari grek

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media