Home Bota
Nxiti protestat e dhunshme! Dhoma e Përfaqësuesve shkarkon Donald Trump
Dhoma e Përfaqësuesve e Kongresit amerikan votoi mbrëmjen e sotme për ngritjen zyrtarisht të akuzave për shkarkimin e Presidentit Donald Trump.

Të paktën 217 anëtarë kanë votuar për të shkarkuar Trump, mes të cilëve janë edhe nëntë republikanë. Rezoluta e fajësimit akuzon Trump me një artikull të vetëm, “nxitje të protestës”, për rolin e tij në trazirat vdekjeprurëse në Capitol gjatë javës së kaluar.

Kjo është hera e parë në historinë amerikane që ndaj një presidenti ngrihen dy herë akuza për shkarkim gjatë mandatit të tij.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
OBSH bën thirrjen e fortë për shpërndarjen e vaksinave anti-covid: Dështim katastrofik!
Ishte prag vdekjes, 21 vjeçarja i është mirënjohëse COVID-19: Më shpëtoi jetën!
"Dikur dhe Sot", ky fotograf udhëton nëpër Europë dhe sjell pamjet e rralla (FOTO LAJM)
Arrestimi i kryekomunarit të Ulqinit dhe zyrtarëve të tjerë, reagon zv/kryeministri shqiptar
Harrojnë hatërmbetjet, Harry dhe Megan Markle i dërgojnë dhurata për ditëlindje Kate Middleton

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media