Home Bota
Sulmohet eskorta, vritet ambasadori italian
Ambasadori italian në Kongo ka ndërruar jetë pas një sulmi të kryer ndaj eskortës me të cilën ai po udhëtonte.

Mediat e huaja raportojnë se ai ishte pjesë e eskortës së Kombeve të Bashkuara ku grupe të armatosura kanë kryer një sulm duke vrarë disa prej personave që gjendeshin në të.

Mes të vrarëve është pikërisht edhe ambasadori italian si edhe atasheu ushtarak i Italisë.

Lajmin e hidhur e dha vetë zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme Italiane. /albeu.com

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Greqia e "gjunjëzuar" përballë pandemisë, 2300 raste me COVID-19 brenda ditës
Turqia përballë, tronditet ushtria greke
Princi Philip ndërron spital për shkak të problemeve me zemrën
Shpërthimi i vullkanit, qielli mbulohet nga retë e zeza në Indonezi
Mutacioni brazilian ngre "alarmin": Infekton dhe njerëzit që e kanë kaluar COVID-19

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media