Home Bota
Shtohet ndjeshëm numri i të infektuarve në Rusi, bie numri i viktimave
Vijon të mbetet i lartë numri i rasteve të reja me koronavirus në Rusi. Vetëm sot, autoritetet konfirmuan 12,604 raste të reja përfshirë 1,723 në Moskë, duke e çuar numrin total të rasteve që nga fillimi i pandemisë në 4,177,330.

Autoritetet ruse gjithashtu kanë raportuar 337 vdekje në 24 orët e fundit, nga 437 në 24 orët e mëparshme, dhe se ishte numri më i ulët i vdekjeve që prej 16 nëntorit.

Numri i përgjithshëm i vdekjeve që nga fillimi i pandemisë ka arritur në 83,630.

Aktualisht, 367,312 njerëz të infektuar me koronavirus ende po trajtohen.

Që nga fillimi i pandemisë, 3.726.388 pacientë me koronavirus janë shëruar./albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Greqia e "gjunjëzuar" përballë pandemisë, 2300 raste me COVID-19 brenda ditës
Turqia përballë, tronditet ushtria greke
Princi Philip ndërron spital për shkak të problemeve me zemrën
Shpërthimi i vullkanit, qielli mbulohet nga retë e zeza në Indonezi
Mutacioni brazilian ngre "alarmin": Infekton dhe njerëzit që e kanë kaluar COVID-19

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media