Home Bota
Rrethuan me avionë luftarakë anijen? Greqia i përgjigjet prerë Turqisë
Vazhdojnë tensionet me Greqisë dhe Turqisë në Mesdhe. Pas akuzave se avionët luftarakë greke kanë "ngacmuar" anijen turke "Cesme" ka reaguar shtetit grek.

Greqia thotë se në zonën e Egjeut ku ndodhet anija turke, u krye një stërvitje ushtarake e Forcave Ajrore për të cilën njoftimi ishte bërë që në datë 9 shkurt, 5 ditë para ditës kur Turqia lëshoi NAVTEX-in.

Pasi Ankaraja nxori anijen "Cesme" në lundrim për mision kërkimor në Egje, pala turke akuzoi Greqinë se e ka "ngacmuar" me avionë F-16-të duke vijuar debatin në distancë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Greqia e "gjunjëzuar" përballë pandemisë, 2300 raste me COVID-19 brenda ditës
Turqia përballë, tronditet ushtria greke
Princi Philip ndërron spital për shkak të problemeve me zemrën
Shpërthimi i vullkanit, qielli mbulohet nga retë e zeza në Indonezi
Mutacioni brazilian ngre "alarmin": Infekton dhe njerëzit që e kanë kaluar COVID-19

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media