Home Bota
Kapet sasia rekord e kokainës në Hollandë
Doganat Hollandeze kapën dërgesën më të madhe të heroinës të gjetur ndonjëherë në një bastisje në vend këtë muaj ku zbuluan më shumë se 1.5 tonë heroinë në Roterdam, thanë zyrtarët sot.

“Droga u gjet nga doganat në një enë të mbushur me kripë Himalaje nga Pakistani,” tha zyra e prokurorit të Roterdamit në një deklaratë.

Atje, shtohet se autoritetet Hollandeze kanë punuar ngushtë me Shërbimin Kombëtar të Mjekësisë Ligjore Britanike për sekuestrimin.

Sipas Hollandezëve, vlera e drogës së sekuestruar vlerësohet në rreth 45 milion euro. Autoritetet Hollandeze kanë arrestuar pesë të dyshuar, tre prej të cilëve mbeten në paraburgim.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Greqia e "gjunjëzuar" përballë pandemisë, 2300 raste me COVID-19 brenda ditës
Turqia përballë, tronditet ushtria greke
Princi Philip ndërron spital për shkak të problemeve me zemrën
Shpërthimi i vullkanit, qielli mbulohet nga retë e zeza në Indonezi
Mutacioni brazilian ngre "alarmin": Infekton dhe njerëzit që e kanë kaluar COVID-19

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media