Home Ekonomi
Qeveria jep gjysmë gjeli shpërblim për pensionistët
611 mijë pensionistë në të gjithë vendin do të marrin një shpërblim prej 3 mijë lekësh për rastin e festave të fundvitit.

Mësohet se pagesa do të bëhet përmes pakesës së solidaritetit.

Shpërblimi për fundvit për pensionistët nisi nëntë vite më parë kur ish-kryeministri Berisha shprehej se atyre iu jepej "një gjel deti shpërblim".

Nëse do të huazonim terminologjinë e Berishës atëhere, tashmë mund të themi se pensionistët po marin një "gjysmë gjeli". /albeu.com/
Dërgoja mikut në:


Shkruani komentin tuaj!
 
"ALBtelecom" i bashkohet fushatës së donacioneve, në ndihmë të familjeve të prekura nga përmbytjet
Vjollca Hoxha shet aksionet kryesore tek Lori Caffe
Grafiku, zbardhen datat kur mund të tërhiqni shpërblimet e fundvitit
Moti ekstrem rëndoi ndjeshëm xhepat e shqiptarëve
10-50 mijë lekë shpërblim për ushtarët dhe policët që u angazhuan me përmbytjet

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2017 Albeu Online Media