Home Ekonomi
Bie sërish euro, ja me sa blihet sot
Në tregun valutor vendas euro ka shënuar rënie sërish krahasuar me ditën e djeshme, euro sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128.20 lekë

Ndërkohë sa i përket dollarit ai blihet sot me 108 lekë dhe shitet me 109 lekë. Parashikohet rënie në 107.50 lekë

Paundi britanik gjithashtu ka shënuar rënie, blihet me 144 lekë dhe shitet me 145.50 lekë. Një rritje parashikohet sot ne tregun e paundit britanik drejt nivelit 156 lekë, shkruan Scan.

Dollari australian, ditën e sotme blihet me 82 lekë dhe shitet 83 lekë. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Keni dhënë shtëpi apo dyqan me qira? Ben Ahmetaj ka një mesazh për ju
Euro sërish në pikiatë, çfarë e pret monedhën europiane në tregun vendas?
5 vjet pa rritur pagat, dalin shifrat që u thonë shqiptarëve: Zhduku nga ky vend!
Nuk iu duhet më shkolla! Ky është profesioni më i kërkuar në Shqipëri
Më keq se në kohën e Zogut! Shifrat tregojnë si po shuhet Shqipëria (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media