Home Ekonomi
Po ndodh ajo që pritej, euro i kthehet rënies së pandalshme
Në tregun valutor vendas euro ka shënuar rënie sërish krahasuar me ditën e djeshme, euro sot blihet me 127 lekë dhe shitet me 128.20 lekë

Ndërkohë sa i përket dollarit ai blihet sot me 108 lekë dhe shitet me 109 lekë. Parashikohet rënie në 107.50 lekë

Paundi britanik gjithashtu ka shënuar rënie, blihet me 144 lekë dhe shitet me 145.50 lekë. Një rritje parashikohet sot ne tregun e paundit britanik drejt nivelit 156 lekë, raporton Scan.

Dollari australian, ditën e sotme blihet me 82 lekë dhe shitet 83 lekë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Euro ndal rënien por mbetet "gropë", me sa u këmbye sot
Të "uritur" për internet, shqiptarët rrisin me 46.6% përdorimin nga celulari
Si në luftë, 157 mijë shqiptarë kanë kërkuar azil në BE prej vitit 2013
Nuk ka bir nënë që e ngre euron, shikoni sa ka rënë sot
Gjiknuri nxjerr një vartësin e tij për të thënë: Tiranë-Elbasan mbaron në fund të vitit (cilit vit?)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media