Home Kryetitull
Ky është Cristiano më i dobët që nga viti 2009
Kriza e rezultateve që ka kapluar Real Madridin në La Liga ka edhe një faktor tjetër: Cristiano Ronaldo po kalon në mesataren e tij më të keqe të golave që nga transferimi në klubin Madrilen në sezonin 2009/10.

Këtë sezon në La Liga, Portugezi ka shënuar 4 gola në 1156 minuta të La Ligas apo një gol në çdo 289 minuta, një mesatare shumë e dobët në krahasim me vitet e tij të para në Madrid.

Në sezonin e tij të parë (2009/10) me Realin, Cristiano shënoi 25 gola në 29 ndeshje në kampionatin Spanjoll apo një gol në çdo 95 minuta. Në dy sezonet ardhshme 2010/11 dhe 2011/12, shënoi më shumë gola se sa ndeshje, një gol në çdo 73 minuta. 40 dhe 46 gola të shënuar nga Portugezi në këto dy sezone, përcjell Albeu.com.

Në sezonin 2012/13, ai uli pak mesataren e golave. 34 gola në 34 ndeshje që luajti gjatë këtij sezoni. Një gol për ndeshje. Në sezonin 2013/14, kishte shifra pothuajse të njejta: 31 gola në 30 ndeshje. Një gol në çdo 82 minuta.

Mesatarja e tij më e mirë u arrit në sezonin 2014/15. Statistikat e tij prej 48 golave në 35 ndeshje të kampionatin spanjoll sollën mesataren e tij më të mirë. Një gol në çdo 65 minuta. Statistikat e tij filluan të ulen në sezonin 2015/16 ku shënoi një gol në çdo 91 minuta dhe në sezonin e kaluar 2016/17 ku shënoi një gol në çdo 102 minuta./albeu.com/
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Basha i bën "gjëmën" Berishës, i përjashton dhëndrin dhe Flamur Nokën
I vunë eksploziv në makinë, zbulohet 38 vjeçari që ishte brenda
Eksploziv makinës në Fier, drejtuesi i mjetit ndodhej brenda kur shpërtheu
Politikanët në inagurimin e Gulf, çfarë tha Gjiknuri teksa festonte (VIDEO)
Mbushën makinën luksoze plot me drogë dhe mijëra euro, në pranga çifti shqiptar

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media