Home Kryetitull
Ivanov nuk e nënshkruan Ligjin për gjuhën shqipe, plani për zvarritje
Presidenti Gjorgje Ivanov nuk do ta nënshkruajë Ligjin për gjuhët, që rregullon përdorimin zyrtar të gjuhës shqipe.

Një burim i afërt me kabinetin e presidentit Ivanov tha për INA se është shumë e qartë se nuk do ta nënshkruajë dhe do të vendos veto për këtë ligj.

"Është mëse e qartë se presidenti Ivanov nuk do ta nëshkruajë ligjin për gjuhët. Ky vendim është i qartë dhe se të hënën presidenti do ta jap arsyetimin e tij", theksuan burime të afërta me presidentin.

Kabineti i tij është mbyllur orëve të fundit dhe nuk ka dhënë asnjë qëndrim për mediat, gati disa ditë që kur ky ligj mori dritë jeshile nga 69 deputetë. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:


Toni
e Dielë 14 Janar 2018, Ora 15:20
Qetnik muti e flliqtan o ska me shkije bashkpunim mos boheni muta me zor
AlKs
e Dielë 14 Janar 2018, Ora 16:06
E kena prit bacen Ali Ahmeti qe 16 vite ta beje gjuhen shqipe zyrtare jo më bacen Gjorge per 3. 4 dite dashke ti ztnija juaj Toni
Shkruani komentin tuaj!
 
Zbardhen mesazhet e Arielës para se ish-i dashuri ta vriste: Është psikopat (FOTO LAJM)
Kapet gomonia me kanabis në Vlorë, trafikantët në arrati
Pas Tinka Kurtit, një tjetër aktor shqiptar shtrohet në spital
Kush është polici që qëlloi veten me amë zjarri në Gjirokastër
E FUNDIT/ Polici qëllon veten me armë në Gjirokastër

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media