Home Kryetitull
Vdes Stephen Hawking
Fizikanti i njohur botëror Stephen Hawking ka ndërruar jetë gjatë orëve të para të ditës së sotme në moshën 76 vjeçare.

Haëking ishte i njohur me gjetjet e tij mbi vrimat e zeza duke u bërë një zë qendror në fushën e shkencës.

Në moshën 22-vjeçare, atij iu dhanë vetëm disa vite për të jetuar pasi u diagnostikua me një formë të rrallë të sëmundjes neurone motorike.

Sëmundja e la atë në një karrige me rrota dhe në masë të madhe nuk mund të fliste përveçse përmes një sintetizuesi zëri.
Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Britanikët: Dy shqiptarë mposhtën rusët dhe serbët që u bashkuan kundër tyre
Pas golit me Serbinë vjen lajmi i madh për të ardhmen e Shaqirit (FOTO LAJM)
Mediat angleze: Shqiponjat shqiptare mundën Serbinë (FOTO LAJM)
Xhaka dhe Shaqiri bëjnë shqiponjën, ja çfarë shkruajnë mediat zvicerjane
RTSH u vjedh kohën shqiptarëve për PR ndaj Metës në kulmin e shikueshmërisë

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media