Home Kryetitull
Të pathënat e diktaturës, Enveri e kishte parandjerë vdekjen e tij
Duket se Enver Hoxha e ka parandjerë prej kohësh vdekjen e tij.

Teksa e ka marrë vesh ndekjen e aktorit Sandër Prosi nga Nexhmija ai është shprehur se një pranverë e hidhur po i priste.

Aktori i njohur u nda nga jeta në 24 mars teksa kolegët e prisnin në sheshin e xhirimit.

Regjizori i filmit Muharrem Fejzo në intervistën për Panorama tregon se “ngjarja që mori dhenë, sakaq kishte mbërritur deri në veshët e Nexhmie Hoxhës.

Gjatë një shëtitje ranë liqenit, ajo i kish thënë të shoqit: “Enver. Do të të jap një lajm të keq, por ti mos u trondit. Aktori Sandër Prosi na la!”. Ai kishte kthyer kokën më një vështrim pyetës: “Si, qysh?”. Ajo i kishte futur krahun dhe i ishte përgjigjur: “Po. Gjatë xhirimit të një filmi në Durrës”. “Në cilin film?”.

“Pranverë e hidhur”… Ai kishte ndalur duke gërvishtur dheun me bastunin e tij dhe më pas me vështrimin drejt askundit, kish thënë: “Kjo pranverë, me gjithë mend do të jetë e hidhur”… Mos mendoi vallë se humbja e Sandrit ishte paradigma e fundit e tij? Ditët e zisë duhet t’i shfrytëzonim për ripërpunimin e mëtejshëm të skenarit, por ishte e pamundur. Mendjet tona ishin tharë. Skenari na dukej një gjë koti”. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
E FUNDIT/ Zjarr në Patos, situatë emergjente pasi pranë janë puset e naftës
Vuçiq: Kosova ka një mbështetje të fshehtë nga SHBA dhe Europa për taksën
Abramovich ka shkarkuar 9 trajnerë, zbulohet sa i kanë kushtuar oligarkut rus (FOTO LAJM)
Skandal me tenderët tek Posta Shqiptare, kapen shkelje flagrante
U përjashtua nga Seria C, reagon presidenti i Pro Piacenza: "Nuk jam unë i vetmi përgjegjës"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media