Home Kryetitull
Ndërpreu finalen e Botërorit, gjendet i helmuar aktivisti rus
Te gjithë mund ta mbajmë mend momnetin kur një grup aktivistësh rus, u fut në fushë gjatë finales së Botërorit, mes Francës dhe Kroacisë duke ndërprerë lojën për disa minuta.

Njëri prej aktivistëve Pyotr Verzilov i cili gjithashtu është pjesë e grupit anti-Putin “Pussy Riot”, mësohet se është në gjendje të rëndë në repartin e Toksikologjisë në spitalin e Moskës.

Lajmin e dha një prej pjesëtareve të grupit, Veronika Nikulshina.

Sipas gruas së aktivistit, Nadia Tolokonikova, “ai mund të jetë helmuar”.

Verzilov thuhet se ka humbur pjesërisht shikimin dhe aftësinë për të folur. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:

Shkruani komentin tuaj!
 
Akuza e rëndë, në Llakatund u gjet një njeri me kokë të prerë
"Shembe edhe kryeministrinë, bëje me xham", Rama i përgjigjet ironisë së Fevziut
Ky është formacioni më i mirë i javës në Champions (FOTO LAJM)
Nga sarajet e Sulltan Sulejmanit tek dhomat e Hyrremit, si do t'i bindë Rama gazetarët që Air Albania është "top" fare
Vdekja e dhimbshme e Adela Xhamanit, miku i ngushtë publikon mesazhet

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media