Home Kryetitull
Audiopërgjimi, Babalja arrestohet në Kosovë
Dëshmitari X, Albert Veliu është arrestuar në Kosovë.

I njohur ndryshe si Babalja, ai është arrestuar në Prishtinë, në qendrën e azilit dhe u dërgua në paraburgim.

Për Albert Veliun është marrë masa "Arrest me burg", pasi mbi të rëndon akuza për veprat penale “Kallëzimi i rremë” kryer në bashkëpunim dhe “Kalimi i Paligjshëm i Kufirit”.

Akuza e parë lidhet me rolin e tij në audio-përgjimin që u akuzua se implikon në trafik droge vëllanë e ministrit të Brendshëm, Fatmir Xhafaj.

Ndërsa akuza e dytë me kalimin e “Babales” nga Shqipëria në Kosovë në mënyrë të jashtëligjshme.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Këta janë kundërshtarët e Liverpoolit, Realit, Juves, PSG dhe Barçës në Champions (FOTO LAJM)
E FUNDIT/ Del kundërshtari i Real Madrid në 1/16 të Champions
E FUNDIT/ Studentët përzënë nga protesta militantët e partive (FOTO LAJM)
SHORTI/ Zbulohet kundërshtari i Barcelonës në Champions
Shorti i Champions, zbulohet kundërshtari i Juventusit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media