Home Kryetitull
Mposht bindshëm Maltën, Kosova merr fitoren e radhëz në Ligën e Kombeve (VIDEO)
Kosova ka mposhtur sonte Maltën me rezultatin e përgjithshëm 3-1 në "Fadil Vokrri", ndeshje e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Të parët që kaluan në avantazh ishin vendasit me golin e shënuar nga Benjamin Kololli në minutën e 30'.

Malta barazon në minutën e 51' me Agius pas një goditje këndi.

Por djemtë e Challand zgjohen nga gjumi në minutën e 68' duke kaluar përsëri në avantazh me golin e e Vedat Muriqit.

Goli i sigurisë vjen përs1%ri nga Kololli në minutën e 81', duke i dhënë fitoren skuadrës së tij.

Pas kësaj fitoreje Kosova renditet në vendin e 1 me 7 pikë në Ligën e D të Grupit 3.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Inzaghi mbron Strakoshën: është vetëm 23 vjeç nuk meriton të kritkohet, harruat 3 sezone të shkëlqyera
Deputeti i PS-së e thotë hapur, çfarë do të ndodhë me 8 pikat që studentët kërkojnë
Skandaloze, qeveria i pret energjinë studentëve në protestë
"Je ngelës e hajdut!" Deputeti i PD-së i hedh në fytyrë Ramës ligjin për Arsimin e Lartë (VIDEO)
"Rama si Nano dhe Berisha, i doli boja shumë shpejt"

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media