Home Kryetitull
Sa kushton superjahti që zhduket pas 50 metrash
Jahtet njihen si shtëpia në detë e të pasurve.

Kemi dëgjuar shpesh shifra marramednëse që shpenzohet për të blerë jahte luksoze, por mesa duket ata që janë prodhuar deri më tani nuk i plotësojnë kërkesat e miliarderëve nëpër botë.

Së fundmi po planifikohet që të ndërohet një superjaht i padukshëm që lundron në detë.

Jahti i quajtur “Mirazh” do të jetë 106 metra i gjatë, do të jetë komplet i veshur me pasqyra që do të reflektojë imazhin e atyre që po e shohin.

Do të thotë që në 50 metra largësi, ky jaht nuk do të mund të shihet më.

Madje për ata që qëndrojnë në bordin e anijes, do t’i duket vetja sikur qëndrojnë në ajër.

Ndërsa për vetë anijet e tjera që mund t’i kalojnë afër dhe rrezikojnë përplasjen, jahti do të përdorë radarin e vet për të manovruar.

Kjo "mrekulli" kur të ndërtohet thuhet se do të arrijë çmimin prej 200 mln dollarë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
Isa Mustafa del "kundër" diasporës: Është më e drejtë që fituesin ta përcaktojnë qytetarët që jetojnë në Kosovë (VIDEO)
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
"Jam gjumash, bëhem i rreptë me fëmijët", Messi: Dua patjetër një Champions
10 vite më parë u shënua goli më i çuditshëm në Premier League: Bent realizoi me ndihmën e një topi plastik (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media