Home Kryetitull
Telashe për WhatsApp, mos iu përgjigjni këtij numri
WhatsApp është kthyer në një nga aplikacionet më të përdorur në mbarë botën.

Por së fundmi janë rithyer telashe të reja për të, pasi raportohet se hakerat kanë sulmuar aplikacionin që është në pronësi të Facebook.

Hakerat kanë arritur që me anë të një numri anonim, telefonojnë përdoruesit e WhatsApp, dhe nëse ata do të përgjigjen, hakerat do të arrijnë të marrin të gjitha të dhënat personala të përdoruesve.

Për këtë arsye ekspertët kanë bërë me dije se duhet të mos përgjigjemi kur na telefonojnë me numër të panjohur.

Gjithsesi raportohet se ekspertet e këtij rrjeti social i janë vënë punës që në muajin gusht për ta rregulluar dhe thuajse janë në përfundim të përditësimeve. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
Isa Mustafa del "kundër" diasporës: Është më e drejtë që fituesin ta përcaktojnë qytetarët që jetojnë në Kosovë (VIDEO)
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
"Jam gjumash, bëhem i rreptë me fëmijët", Messi: Dua patjetër një Champions
10 vite më parë u shënua goli më i çuditshëm në Premier League: Bent realizoi me ndihmën e një topi plastik (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media