Home Kryetitull
Bilanc i frikshëm, 5 të vdekur brenda 24 orëve
Dita e djeshme ka qënë një ditë zie, pasi në harkun kohorë të 24 orëve kanë humbur jetën 5 persona, duke rritur kështu pasigurinë dhe kriminalitetin në vend.

Mati u trondit nga disa të shëtna me armë ku mbetën të vrarë 3 persona, 2 prej të cilëve punonjës të Bashkisë.

Ngjarja e rëndë ndodhi në Shëlli ku punonjësit e bashkisë të gjendur aty për të hapur një rrugë, janë konfliktuar me një banor të zonës, Kujtim Koxhajn, i cili i cili më pas është kthyer me automatik dhe ka qëlluar në drejtim të tyre.

Autori u arrestua pak orë pas ngjarjes nga ana e policisë, ndërsa dyshohet se ka qenë nën efektin e alkoolit në momentin kur ka kryer krimin e rëndë.

Ndërkohë që në mbrëmje një tjetër ngjarje ka ndodhur në zonën e Babrrusë në Tiranë ku fillimisht u raportua se një vajzë e mitur kishte ndërruar jetë në spital, ndërsa më vonë u konstatua se ajo ishte me plagë të shkaktuara nga armë zjërri në trup.

Gjithashtu po në kryeqytet në mbrëmjen e djeshme është shënuar edhe viktima e 5 e ditës. Një i ri i identifikuar si Olti Hajdari është masakruar me thikë dhe është lënë gjatë në rrugë, pa marrë ndihmën e parë mjekësore, ku më pas ka humbur jetën në spital. /albeu.com/


Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Nuk ka ndarje, jemi një komb", Vedat Muriqi: Nuk kam marrë kurrë ftesë nga Kombëtarja shqiptare
Isa Mustafa del "kundër" diasporës: Është më e drejtë që fituesin ta përcaktojnë qytetarët që jetojnë në Kosovë (VIDEO)
Shtyhet "El Clasico", do të luhet në dhjetor?
"Jam gjumash, bëhem i rreptë me fëmijët", Messi: Dua patjetër një Champions
10 vite më parë u shënua goli më i çuditshëm në Premier League: Bent realizoi me ndihmën e një topi plastik (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media