Home Kryetitull
Skandali, cilat media shqiptare janë paguar nga Greqia
Një skandal ka përfshirë ditën e sotme tërë vendin.

Me një milion euro janë financuar disa media dhe portale shqiptare për të mbështetur dhënien e detit Greqisë.

Ky është një skandal i madh ku duhet patjetër të hetojë prokuroria.

Por kush ka marrë nga ky fond? Në mënyrë lakonike i ka përmendur Dritan Kaba.

Kush media ka mbrojtur dhe i ka bërë jehonë pozitive takimeve të Bushatit dhe Kocias.

Kush media ka thënë që marrëveshja e detit është super.

Kush media ka goditur Presidentin e Republikës, se po vonon marrëveshjen, me kërkesat e tij, konform Kushtetutës dhe vendimit të Gjykatës Kushtetuese, për firmosjen e autorizimit për bisedime mes palëve

Kush media ka bërë shkrime duke e paraqitur Presidentin si “inatçi”, xheloz për sukseset e Ramës dhe plot epitete të tilla nga këto

Kush media dhe analist, nëse mund të quhen të tillë, ka shkruar opinione me justifikimet se po hiqet ligji i luftës dhe kjo është arritje e madhe, kështu që marrëveshja për detin nuk ka asnjë rëndësi se ajo është më e mirë se e mëparshmja.

Kush media ka pasqyruar vallet, puthjet “miqësore” dhe drekat me ushqim tradicional mes Bushatit dhe Kocias

Kush media nuk ka transmetuar denoncimet e opozitës për “dhurimin” e zonës ekonomike detare Greqisë, dmth miliarda ton gaz dhe naftë.

Kush media ka bërë emisione për leverdinë e marrëveshjes që do “ndryshojë” historinë e marrëdhënieve mes dy vendeve pas nënshkrimit të saj.

Janë pikërisht mediat dhe “analistët” që kanë përfituar para nga fondi sekret i Ministrisë së Jashtme Greke.

Prokuroria duhet të hetojë mbi këtë financim të paligjshëm dhe antikombëtar.
Dërgoja mikut në:
taulanti
e Premte 19 Tetor 2018, Ora 18:25
Duhet tu kahen nena catyre qe spiunave qe bashkepunojn me greket te varen ne qender te tiranes sepse ndryshe nuk ndalen dot
Shkruani komentin tuaj!
 
E FUNDIT/ Zhbllokohet sfida, Interi gjen golin (VIDEO)
Alpinisti i plagosur në Tomorr, niset helikopteri i Forcave Ajrore
Gattuso largohet nga Napoli?
E FUNDIT/ Aksident i rëndë në rrugën e Kombit, plagosen dy persona
Nesër e hënë, si pritet të jetë moti në ditët në vazhdim

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media