Home Kryetitull
Propozoi Vitore Tushën në krye të KLSH-së, Meta tregon arsyet
U përfol së tepërmi edhe propozimi që Presidenti Meta pati për të drejtuar KLSH-në.

Për propozimin e tij, Vitore Tushën, Meta tha në A2 Neës se kishte ardhur sepse e shihte si më të mirën e mundshme për këtë pozicion.

Gazetari: Propozimin tuaj për zonjën Tusha, si e shihni?

Presidenti Meta: Propozimi im mendoj ka qenë më i miri i mundshëm për të gjitha arsyet që kanë të bëjnë me kriteret sipas vlerësimit tim, që duhet të ketë një drejtues i KLSH-së në këtë situatë që e forcon pavarësinë e këtij institucioni. Mos harrojmë që ky është institucioni që bën auditimin e institucioneve të tjera publike në vend dhe zonja Tusha e ka kaluar ‘vetting’-un e saj me sukses. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
3 gola dhe 2 assists, Messi mposht i vetëm Levanten (VIDEO)
I jashtëzakonshëm, Messi realizon HAT-TRICK ndaj Levantes (VIDEO)
Burg për korrupsion, ish-drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve kërkon dëmshpërblim
Dopieta e Shaqirit kundër United, Ylli Aga përlotet nga emocionet (VIDEO)
Braçe thirrje Edi Ramës: Dërgo RENEA-n që të pastrojë rrugën nga këto kalamaj

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2018 Albeu Online Media