Home Kryetitull
Futbollisti shqiptar shënon dy gola për 7 minuta në Greqi
Mesfushori shqiptar i AEL Larisës, Fatjon Andoni, po kalon një formë të shkëlqyer në kampionatin grek, duke luajtur rregullisht e duke gjetur shpesh edhe rrugën e rrjetës.

Sot, përballë Panetolikos të Enea Mihajt, ai shënoi dy herë, duke ndihmuar skuadrën e tij të marrte një barazim të rëndësishëm në transfertë.

Panetolikos shënoi dy herë me Mazurek e Bajroviç në pjesën e parë, por në të dytën, Andoni bëri diferencën me lojën e tij.

Fillimisht ai shënoi golin që shkurtoi diferencën në minutën e 82' dhe vetëm 7 minuta më vonë, barazoi shifrat me një penallti duke vulosur barazimin 2-2. /albeu.com/