Home Kryetitull
Futbollisti shqiptar shënon dy gola për 7 minuta në Greqi
Mesfushori shqiptar i AEL Larisës, Fatjon Andoni, po kalon një formë të shkëlqyer në kampionatin grek, duke luajtur rregullisht e duke gjetur shpesh edhe rrugën e rrjetës.

Sot, përballë Panetolikos të Enea Mihajt, ai shënoi dy herë, duke ndihmuar skuadrën e tij të marrte një barazim të rëndësishëm në transfertë.

Panetolikos shënoi dy herë me Mazurek e Bajroviç në pjesën e parë, por në të dytën, Andoni bëri diferencën me lojën e tij.

Fillimisht ai shënoi golin që shkurtoi diferencën në minutën e 82' dhe vetëm 7 minuta më vonë, barazoi shifrat me një penallti duke vulosur barazimin 2-2. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Noizy dhe MatoLale nuk flasin me njëri-tjetrin? Ky dyshim zbulon shumë (FOTO LAJM)
"Serie A të vë në gjumë ndonjëherë, më mir shih Kastrioti-Apollonia"
Shpërthen e dashura e Mertens, me trup mahnitës rikthen verën (VIDEO)
Pro apo kundër legalizimit të marihuanës! Qytetarët me mendime të ndara (VIDEO)
"Nuk jemi ndërtuar për të fituar Serinë A", Bonera tregon objektivin madhor të Milanit

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media