Home Kryetitull
Rama: Mona, Luli, Saliu, e Iliri më sulmojmë se kanë frikë nga drejtësia
Kryeministri Edi Rama ka thënë në Kuvend, se ish-kryeministri Sali Berisha dhe presidenti Ilir Meta kanë inskenuar gjithë aksionin opozitar. Sipas Ramës, kjo është vendosur për shkak se të dy kanë frikë nga Reforma në Drejtësi.

Pjesë nga fjala e Ramës:

Kujtojnë se mund të më largojnë mua me molotovin e Lulit dhe Monikës. Këta të dy janë instrumenta, kujtojnë se do marrin pushtetin me kapsolla. Dy ustallarët kanë shenjestër më të largët. Unë jam shënjestra që iu duhet për të sjellë njerëz në protestë. Taulant më jep ca minuta. Shqipëria duhet ndalur para se të hapë kapitujt për negociatat me BE, që për dreq janë dy kapitujt e drejtësisë. Duhet të bindë BE se kemi ecur. Se Shqipëria është një shtet i të drejtës, se politikanët dhe gjyqtarët këputen si pras, kur janë të korruptuar. Edhe përgjimet e BILD ishin ushqimi i duhur, i servirur nga një shërbëtor famëkeq i Saliut në Prokurori që s’i hetoi.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Transportoi 2 shqiptarë në Angli, kapet 24-vjeçarja nga Letonia
Dalin pamjet, si u kapën nga Njësia Speciale 2 personat që dyshohet që eleminuan Oliver Ivanovicin (VIDEO)
Albin Kurti: Në takimin e parë me Edi Ramën do flas për "Shengenin Ballkanik"
Media e madhe italiane me shkrim fantastik për "Dardanët": Fabula e Kosovës, nga lufta deri tek ëndrra për "Euro 2020"
SKANDALI/ Si 16 vjeçarja, nënë e 1 foshnje shiste trupin për 5 mijë lekë (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media