Home Kryetitull
Gjinushi: Meta nuk ka të drejtë të refuzojë dekretimin
Kryetari i zgjedhur i Akademisë së Shkencave, Skëndër Gjinushi
ka reaguar menjëherë pas refuzimit nga ana e presidentit Meta për postin e tij në krye të këtij institucioni.

Sipas Ora news, Gjinushi është shprehur se Presidenti nuk është komision hetimor që të mos dekretojë zgjedhjen e tij.

Sipas Gjinushit, Meta nuk ka të drejtë të refuzojë dekretimin.

Skënder Gjinushi u zgjodh kryetari i ri i Akademisë së Shkencave me 35 vota në një garë pa rivalë. Në total votuan 43 akademikë.

Akademiku Artan Fuga dhe Partia Demokratike i cilësuan zgjedhjet farsë. Gjinushi u zotua se do ta mbaj larg politikën nga akademia dhe se do ta reformojë atë.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Alarm në Spanjë, konservat me sardele përmbajnë përqendrim të madh sulfti
Aksidentohen motoçikletat në Sarandë, plagosen turistët (VIDEO)
Haradinaj mirëpret në Prishtinë presidentin Meta dhe vajzën e tij (FOTO LAJM)
Aksident në Tiranë, dy makina përfundojnë në kanal (VIDEO)
"Rama është produkt i George Soros", gazetari investigativ zbërthen detajet: Manjati është mjeshtër (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media