Home Kryetitull
Pamje rrëqethëse: Çfarë la pas tërmeti (FOTO LAJM)
Raportohet se një tjetër lëkundje tërmeti është ndjerë para pak minutash në Durrës. Ndërkohë që pak orë më parë sërish është lëkundur qyteti i Durrësit, me magnitudë 3.3 ballë.

Po ashtu edhe gjatë natës janë ndjerë lëkundje të fuqishme, dhe të vazhdueshme. Sipas Institutit te Gjeoshkences tërmeti që është ndjerë pak pas mesante ka qenë me magnetutë 4.9 ballë të shkallës Rihter, me thellesi 6 kilometer.

Tëmeti ka patur sërish si epiqendër Detin Adriatik, 30 kilometra larg Durrësit.

Kujtojmë se vendi u trondit dje nga një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.8 ballë, ndërkohë që epiqendër kishte qytetin e Durrësit si dhe kryeqytetin.

Raportohet për dëme të shumta materiale në terren, ndërkohë që shumë persona e kanë kaluar natë jashtë si pasojë e lëkundjeve të vazhdueshme sizmike.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
"Të vrasin natën e të qajnë ditën", si e eliminoi djali i xhaxhait 55 vjeçarin në Dukagjin
Kapet autori i vrasjes në Shkodër
Medalje Championsi, buzhuteri dhe parfume, dalin pamjet e aksionit ndaj shqiptarëve në Madrid (FOTO LAJM)
Edhe sikur Zvicër të bëhet Shqipëria, Franca do thotë "Jo"
Fantastike Luiza Gega, fiton medalje bronzi në 'Lojërat Olimpike Botërore 2019'

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media