Home Kryetitull
Xavi fiton trofeun e parë në Katar, mposht ekipin e dyshes Benatia-Mandzukic (VIDEO)
Al-Sadd dhe Xavi Hernandez u kurorëzuan kampionë të Kupës së Katarit ditën e sotme, pasi mundën në finale rivalët e Al-Duhail.

Një fitore spektakolare për ekipin e Xavit, që shkatërroi ekipin e Benatia dhe Mandzukic me shifrat 4-0.

Al-Sadd zgjidhi gjithçka që në pjesën e parë, pasi shënoi tre herë. Fillimisht, ishte koreano-jugori Nam-Tae-Hee, ndërsa më pas shënoi dy herë goleadori algjerian Bounedjah. Në pjesën e dytë pati vend edhe për një gol nga fantazisti Akram Afif, i cili shënoi nga pika e bardhë.

Kështu, Xavi përmbush një ndër objektivat kryesorë të këtij sezoni. Ajo që vlen për t’u përmendur është edhe fakti që finalja e Kupës ishte një nga arsyet pse ish-mesfushori refuzoi të merrte drejtimin e Barcelonës tani.

Xavi është mjaft i lidhur me lojtarët e Al-Sadd dhe nuk mund t’i linte në mes të sezonit, aq më tepër dhe me një finale për të luajtur, ndaj rivalëve kryesorë në Katar.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Adam Traore: Më ftonin të bëhesha pjesë e grupeve kriminale dhe të shisja drogë
Stresi nuk di të ndalet, i bën "diss" reperit shqiptar (VIDEO)
As në varr nuk e zbuti shpirtin: Zbardhet testamenti i Nexhmije Hoxhës, i bën të papriturën të birit dhe nuses
"Na sillni Pajtim Strugën", tifozët e Tiranës injorojnë keq klubin
Tërmeti lëkund Tiranën dhe Durrësin, sa ishte magnituda

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media