Home Kryetitull
Meta dekreton ligjin për amnistinë në burgje
Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e gjashtë ligjeve të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë, mes tyre edhe ligji për amnistinë në burgje.

Njoftimi i plotë i Presidencës:

Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme shpalljen e gjashtë ligjeve të miratuara nga Kuvendi i Shqipërisë.

Konkretisht ligjet e dekretuara janë:

Ligji nr. 5/2020 “Për dhënie amnistie”;
Ligji nr. 6/2020 “Për pranimin e instrumentit të amendamentit të Kushtetutës së Organizatës Ndërkombëtare të Punës, 1986”;
Ligji nr. 7/2020 “Për ratifikimin e konventës së Minamatës “Për mërkurin”;
Ligji nr. 8/2020 “Për ratifikimin e marrëveshjes ndërmjet Këshillit të Ministrave të Republikës së Shqipërisë dhe Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut për themelimin e qendrave kulturore dhe informative në Republikën e Shqipërisë dhe të qendrave kulturore dhe informative në Republikën e Maqedonisë së Veriut”;
Ligji nr. 9/2020 “Për aderimin e Republikës së Shqipërisë në aneksin VI të konventës ndërkombëtare detare “Për parandalimin e ndotjeve nga anijet, 1973”, të ndryshuar me protokollin e vitit 1978 (MARPOL 73/78)”;
Ligji nr. 10/2020 “Për ratifikimin e protokollit të gjashtë shtesë të Marrëveshjes për Forcën Shumëkombëshe të Paqes në Europën Juglindore”.
Vijon…
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
E nisi politikën me zero lekë dhe e ka çuar në qindra milion: Zbulohet pasuria e ish-ministrit Bushati
Sherr me thika në Prizren, vdes 15 vjeçari
"Fliste italisht", Artan Hoxha publikon fotot e autorit të dyshuar për atentatin ndaj Preng Gjinit (VIDEO)
Dafina Zeqiri nuk mund të zgjohej më bukur, reperi i famshëm mban veshur portretin e saj (FOTO LAJM)
"Mos ha m**": Vjen reagimi i Ramës pas emërimit të Mark Markut (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media