Home Kryetitull
A ju mbron maska? Disa mite dhe fakte për koronavirusin
ISHP ka publikojë disa fotografi ndërgjegjsuese ku ka treguar tre fakte dhe mite rreth koronavirusit për të sqaruar më tepër qytetarët shqiptarë rreth masave parandaluese.

Edhe pse vendosja e maskës është një nga mitet që njerëzit e konsiderojnë shumë të rëndësishëm, ISHP thotë se mënyra më e mirë është higjiena kurse maskat janë efektive për individët që shfaqin simptoma.

Po ashtu evitimi i ngrënies së ushqimeve kineze apo marrjen e pakove nga Kina ISHP e klasifikon si mit pasi OBSH nuk ka dhënë asnjë njoftim të tillë. /albeu.com/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kini kujdes! OBSH zbulon 3 fakte të reja për COVID-19 dhe duhen lexuar
Nuk do të shitet, Barcelona do ti japë një shans të dytë Griezmannit
Dasma në Kosovë rezulton "minë me sahat", infektohen me koronavirus 24 dasmorë
Nga karantina Cana tregon momentet më të veçanta me Kombëtaren
Ishte në gjendje kritike, legjenda e futbollit turk mposht koronavirusin

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media