Home Kryetitull
Zhduket 18 vjeçari në Dibër, doli në mal të mblidhte bimë medicinale
Një 18 vjeçar nga fshati Dypjakë i Dibrës ka humbur kontaktet me familjen e tij prej 5 ditësh pasiu kishte dalë për të mbledhur bimë medicinale në mal.

Ardian Pali ishte ngjitur në malin e Korabit për të mbledhur bimë medicinale, me shitjen e të cilave siguronte të ardhura për familjen, por prej asaj dite nuk është rikthyer më në shtëpi duke i shqetësuar jo pak familjarët.

Ata kanë bërë denoncim në polici për zhdukjen e Ardian Palit, ndërsa kanë nisur edhe vetë kërkimet.

I riu mendohet të ketë qenë duke mbledhur lule në nga ana e Maqedonisë së Veriut në vendin e quajtur “Përroi i thellë” afër Rekës së Epërme, në Tanushë.

Qindra banorë të zonës kanë dalë në kërkim të tij në zonën ku mendohet se ka humbur, por deri më tani pa asnjë rezultat. /abcneës.al

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
ZYRTARE/ Buzëqesh Sadiku, Malaga merr vendimin përfundimar për shqiptarin
Çmenduria e CR7: Thumba për takat e tij, rritet shpejtësia dhe qëndrueshmëria në fushë
E PABESUESHME/ E vitit 1998, ja makina që përdor Hoti (FOTO LAJM)
E dinit që ekziston edhe "Super Topi i Artë"? Ja legjenda që e ka fituar (FOTO LAJM)
A pritet të ketë rinisje të shpejtë të dialogut me Hotin si kryeministër?

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media