Home Kryetitull
Çmenduria e CR7: Thumba për takat e tij, rritet shpejtësia dhe qëndrueshmëria në fushë
Cristiano Ronaldo raportohet se po përdor thumba të ri për këpucët sportive, dhe për këtë është frymëzuara nga ato që mbahen në ragbi dhe thuhet se arrin të ketë avantazh shtesë sa në fushë.

Tuttosport dhe Sport Mediaset, shkruajnë se CR7 beson se me ndryshimi në këpucët e tij do të ketë një kontroll më të mirë në fushë dhe do t’i mundësojë atij të vrapojë më shpejt.

Kjo nuk është plotësisht një ide e re, pasi sulmuesi i Montpellier, Andy Delort, tashmë i ka përdorur këta thumba nga 19 shkurti.

Duket se këta thumba punojnë, pasi Delort ka vendosur një rekord të ri për këtë sezon në Ligue 1 sa i përket vrapimit të shpejtë duke arritur në 36.8 km/h.

Nuk dihet se thumbat e ri janë nga gome apo metali, por duke se portugezit i kanë lejuar fleksibilitet dhe shpejtësi më të madhe.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Fike telefonin dhe kushtoji kohë vetes, këshilla të arta për të balancuar angazhimet tuaja
Shifra alarmante për Kosovën, mbi 200 raste të reja me koronavirus
Disa këshilla se si të mos e ndieni vapën gjatë natës
Të rinjtë shqiptarë nuk duan t'ia dijnë për koronavirusin, kështu festuan nën praninë e Ledri Vulës (VIDEO)
Enea Mihaj bëhet hero, i shënon në fund Olympiakos dhe ngjit Paok në Champions (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media