Home Kryetitull
Udhëtimi në Francë, Rama: Nuk jam qytetar normal, jam kryeministër i Shqipërisë
Kryeministri Edi Rama ka reguar lidhur me udhëtimin e tij në Francë, ndonëse ende nuk lejohen udhëtimet për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Gazetari Blendi Fevziu i kujtoi Ramës në emisonin “Opinion” se qytetarëve ende nuk i lejohet të udhëtojnë, ndërsa ky i fundit tha se nuk kategorizohet tek qytetarët e thjeshtë.

Kreu i qeverisë deklaroi se në Francë ka qëndruar rreth 24 orë, pasi ka pasur një takim të rëndësishëm informal.

“Për fatin tim të keq unë nuk jam qytetar normal, jam kryeministër i Shqipërisë. Kam shkuar të premten pasdite. Kam pasur takim informal pune dhe më pas jam kthyer. Nuk tregohet me kë. Mund të them me njerëzit e presidentit të Francës. Pse duhet të tregohet, për çfarë? Kam patur një takim të rëndësishëm informal. Ishte takim informal dhe nuk mund të jap detaje për publikun”, tha kryeministri.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Fike telefonin dhe kushtoji kohë vetes, këshilla të arta për të balancuar angazhimet tuaja
Shifra alarmante për Kosovën, mbi 200 raste të reja me koronavirus
Disa këshilla se si të mos e ndieni vapën gjatë natës
Të rinjtë shqiptarë nuk duan t'ia dijnë për koronavirusin, kështu festuan nën praninë e Ledri Vulës (VIDEO)
Enea Mihaj bëhet hero, i shënon në fund Olympiakos dhe ngjit Paok në Champions (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media