Home Kryetitull
Goditja e bandës narkotike italo-shqiptare, reagon Yuri Kim
Ditën sotme në portin e Vlorës është sekuestruar një gomone e cila është përdorur për transpor të narkotikëve mes Shqipërisë dhe Italisë.

Lidhur me këtë ka reaguar dhe ambasadorja e ShBA, Yuri Kim e cila përgëzoi policinë për punën dhe i nxiti që të vazhdojnë të luftojnë krimin e organizuar.

“Përgëzime për forcat policore për luftimin e krimit të organizuar të narkotikëve dhe përfshirjen në çështjen me anti mafian italiane. Vazhdoni punën e mirë dhe jepni më shumë rezultate në emër të popullit shqiptar”, shkroi ambasadorja e ShBA në Tëitter.

Nga ky operacion janë arrestuar 37 persona mes Italisë e Shqipërisë, ndërsa vlera e drogës së kapur llogaritet të shkojë në 40 milionë euro.

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Disa këshilla se si të mos e ndieni vapën gjatë natës
Të rinjtë shqiptarë nuk duan t'ia dijnë për koronavirusin, kështu festuan nën praninë e Ledri Vulës (VIDEO)
Enea Mihaj bëhet hero, i shënon në fund Olympiakos dhe ngjit Paok në Champions (VIDEO)
Shqiptarët "masakrojnë" tunizianët brenda burgut italian
Infektohet me koronavirusi ylli i filmave indianë bashkë me vajzën 8 vjeçare

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media