Home Kryetitull
Enea Mihaj bëhet hero, i shënon në fund Olympiakos dhe ngjit Paok në Champions (VIDEO)
Enea Mihaj është rikthyer edhe njëherë në një lojtar të rëndësishëm te PAOK, duke i dhënë fitoren në përballjen derbi ndaj Olimpiakos Piraeus.

Këta të fundit janë në kryesim në kampionatin e Greqisë, ndërsa janë mundur në shifrat 0-1.

Mbrojtësi i Kombëtares është aktivizuar në fillimin e pjesës së dytë duke shpërblyer besimin e trajnerit.

Në minutën e 90 të takimit ishte një krosim i bukur nga krahu i djathtë dhe Mihaj që ka dërguar topin me kokë në rrjetë. Menjëherë ka nisur festa për lojtarin shqiptar që ka treguar stemën e PAOK me krenari.

Trajneri Ferreira nuk po i beson shumë Mihajt te PAOK, që janë ende kampionët në fuqi të Greqisë, por në rastet kur e aktivizuar këtë futbollist ka dalë përtej pritshmërive.

Ashtu siç ka ndodhur edhe në përballjen e sotme ku pavarësisht se janë luajtur thuajse 100 minuta loje, Olimpiakosi e ka pasur të pamundur për të dalë me pikë falë realizimit të Mihajt.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Manchester United prek gjysmëfinalen pas 120 minutash lojë, mposht minimalisht Copenhagen(VIDEO)
I duhej koha shtesë, Man.United zhbllokon rezultatin ndaj Copenhagen (VIDEO)
Manchester United - Copenhagen nuk i mjaftojnë 90 minuta, ndeshja kalon në shtesë
Inter, skuadra e parë gjysmëfinaliste e Europa League (VIDEO)
Leverkusen ngushton rezultatin ndaj Interit (VIDEO)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media