Home Kryetitull
Manchester United prek gjysmëfinalen pas 120 minutash lojë, mposht minimalisht Copenhagen(VIDEO)
Manchester United ka arritur të kualfikohet në gjysmëfinale të Europa Lague pasi mposhti me shumë vështirësi Copenhagen.

Skuadra e Ole Gunnar Solskjaer arriti të fitonte vetëm pas 120 minutave lojë, me rezultatin minimal 1:0.

Në kohën e rregullt të ndeshjes, United gjetën golin në minutën e 45’ me anë të Mason Greenëood, por ky gol u anulua nga teknologjia VAR.

Kështu, skuadrat mbyllen 90 minutat e rregullta me rezultatin e pastër, 0:0.

Me të filluar vazhdimet, United fitoi një penallti në minutën e 94’, të cilën në gol e konvertoi Bruno Fernandes.

Goli i portugezit doli të ishte ai që kishte peshën e gjysmëfinales për ‘Djajtë e kuq’.

Manchester United do të pres ndeshjen mes Wolverhampton Wanderers dhe Sevilla për të mësuar kundërshtarin e radhës.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Thirrje raciste ndaj shqiptarëve, arrestohen nga policia 16 të rinj maqedonas (VIDEO)
Del fotoja e 45 vjeçarit që u plagos në Astir për një fjalë goje
Shënohen dy gola te shpejtë në supersfidën, Chelsea-Liverpool (VIDEO)
E plagosën te gishtat e këmbës, kush është 45 vjeçari
Kërcet arma në Astir, një i plagosur

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media