Home Kryetitull
Shqiptarizohet derbi Roma-Lazio
Për herë të parë në derbin, Lazio-Roma ose siç njihet ndryshe “il derby del capitale”, do të kemi duel shqiptarësh në fushë.

Nëse tek Lazio kemi pasur çdo vit shqiptarë tashmë edhe tek Roma do të kemi një kuqezi me të cilin do përfaqësohemi.

Bëhet fjalë për Marash Kumbullën, i cili nga sezoni i ardhshëm do të luajë për Romën.


Sigurisht edhe një motiv më shumë për sportdashësit për të ndjekur këtë derbi mjaft të njohur në Itali.

Tek skuadra e Lazio-s luajnë, Thomas Strakosha dhe Vedat Muriqi, ky i fundit u transferua ditën e djeshme te bardhekaltërit dhe në deklaratën e parë për mediat tha: “Golin e parë do t’ia dedikoj të gjithë shqiptarisë”
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
U nda nga Xherdan Shaqiri? Vjen deklarata "bombë" e Dhurata Ahmetaj (FOTO LAJM)
Familjarët e Artan Cukut padisin në gjykatë Policinë e Shtetit
"Jam burrë e jo lodër", 35 vjeçari tregon natën e parë me bashkëjetuesen 45 vite më të madhe (VIDEO)
Sërish numër i lartë infeksionesh në vend
Tre viktima nga COVID-19 gjatë 24 orëve të fundit në vend

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media