Home Kryetitull
Strakosha në formacionin e lojtarëve më të shtrenjtë debutues në Ligën e Kampioneve (FOTO LAJM)
Thomas Strakosha këtë javë do të përjetojë për herë të parë emocionet e pjesëmarrjes në Ligën e Kampioneve, turneun më të rëndësishëm për klube në Europë.

Një arritje e shkëlqyer për portierin shqiptar, i cili do të mund të tregojë vlerat e tij edhe në arenën më prestigjioze në kontinent.

Për Strakoshën, kjo pejsëmarrje do të jetë edhe më e veçantë për faktin se tashmë rreshtohet mes yjeve që do të debutojnë në këtë edicion.

Portali i njohur “Transfermarkt”, i cili trajton vlerat e futbollistëve në treg, ka përpiluar formacionin e debutuesve me vlerat më të shtrenjta dhe në mes tyre gjendet edhe Strakosha.

Portieri vlerësohet 25 milionë euro ndërsa ka përpara emra të tjerë shumë të njohur në mbrojtje si Uan-Bisaka (40 milionë euro) apo Diego Karlos (50 milionë euro). Kamavinga dhe Luis Alberto me vlerë 50 milionë euro janë yjet e këtij rreshtimi në mesfushë.

Ndërsa në sulm, dy emrat më të njiohur janë Kulusevski dhe Kieza, të dy futbollistë të Juventusit që luajnë për herë të parë në Ligën e Kampioneve në edicionin aktual.

/vipsport.al/
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vrapon drejt portës së tij, ky markim i Xhakës ndaj Traore bëhet viral (VIDEO)
"Kujdesu për të dhe për engjëllin tim", publikohet audio e fundit e Maradonës
Tjetër deklaratë e bujshme, avokati: Maradona mund të jetonte, ai u rrëzua dhe ra me kokë
Super lajm, Marash Kumbulla mposht koronavirusin
Publikon foton e parë me të birin, Gold Ag emocionon me fjalët (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media