Home Kryetitull
Pas kartonit të kuq, ja sa pezullohet Federico Chiesa
Komisioni disiplinor ka marrë vendim që të ndëshkojë Federico Chiesan me një ndeshje pas kartonit të kuq ndaj Crotones.

Mesfushori bëri debutimin e tij te Juventusi, duke asistuar në golin e Alavro Moratas, para se të përjashtohet me kartonin e kuq në ndeshjen e zhvilluar në stadiumin “Ezio Scida”.

Në krahun tjetër, Komisioni Disiplinor ka marrë vendim që të ndëshkojë edhe portierin e Torinos, Vanja Milinkovic-Savic me gjobë 10 mijë euro dhe me një ndeshje pezullim.


Mediat në Itali njoftojnë se 23-vjeçari i cili ishte pozicionuar në stolin rezervë iu afrua fushës në një mënyrë arrogante. Kjo gjë më pas pasoi me ndëshkimin e tij me dhjetë mijë euro dhe me një ndeshje pezullim.

Kurse, Juventusi nuk do të mund të llogarisë në Chiesan për takimin ndaj Veronas.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Vrapon drejt portës së tij, ky markim i Xhakës ndaj Traore bëhet viral (VIDEO)
"Kujdesu për të dhe për engjëllin tim", publikohet audio e fundit e Maradonës
Tjetër deklaratë e bujshme, avokati: Maradona mund të jetonte, ai u rrëzua dhe ra me kokë
Super lajm, Marash Kumbulla mposht koronavirusin
Publikon foton e parë me të birin, Gold Ag emocionon me fjalët (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2020 Albeu Online Media