Home Kryetitull
Arsenali vijon me rezultate pozitive (VIDEO)
Arsenali vazhdon me ecurinë pozitive në kampionat, pasi fitoi me rezultatin 3-0 kundër Newcastle.

Ekipi i Mikel Artetas duket se e ka marrë veten dhe tashmë po bën mirë duke ngjitur shkallët e renditjes.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-0, ndërsa 3 golat e ndeshjes u shënuan në 45 minutat e dyta.

Fillimisht ishte Aubameyang që gjeti rrjetën në minutën e 52′. Ai ndërmori një kundërsulm personal dhe nuk fali “Qymyrxhinjtë” për 0-1.

Goli i dytë u shënua nga talenti Saka. Ky i fundit shfrytëzoi mirë një mundësi të krijuar dhe përshëndeti rrjetën për 0-2.

Auba shënoi dhe golin e tretë duke i vendosur kapak sfidës në minutën e 77′. Xhaka luajti 90 minuta të plota, duke qenë ndër më të mirët e ekipit.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Të fiksuar pas "Doktorit të mrekullive"? Në jetën reale i lidhur me aktoren e njohur (FOTO LAJM)
Gjenden mijëra fara kanabisi dhe fishekë në Vlorë
Me baladat e famshme, Rozana Radi lajmëron pjesëmarrjen në Kënga Magjike? (FOTO LAJM)
"Brenda shkurtit vijnë 40 mijë doza", Rama gënjen shqiptarët ditën për diell
As operacioni i vështirë s'e ndali dot! Dafina nis xhirimet për videoklipin e ri (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2021 Albeu Online Media