Home Foto Lajm
Zbulohet lidhja e gjakut e Xhemi Shehut me një nga emrat e rëndësishëm të televizionit (FOTO LAJM)
Thuhet se disa njerëz janë të lindur për të qenë në televizion dhe aq më tepër kur kjo aftësi është e trashëguar.
Të njëjtën gjë mund të themi edhe për prezantuesen Xhemi Shehu e cila mesa duket nuk është rastësisht në ekran.
Ndoshta nuk e dini por Xhemi është mbesa e spikeres së parë në televizionin shqiptar.

Stoli Beli, ka qenë spikerja, gazetarja dhe redaktorja e parë në ekranin shqiptar në atë që shumë vite më parë filloi si televizioni eksperimental.

Brezat e asaj kohe u rriten me fjalinë që dëgjonin çdo ditë nga Stolia: “Të dashur telespektatorë, mirëmbrëma!”

Në një intervistë për “Panorama Plus” midis rrëfimit për karrierën, vështirësitë e këtij profesioni apo edhe për jeten e saj, spikerja ka treguar edhe lidhjen e gjakut që ka me prezantuesen e njohur Xhemi Shehu tek e cila thotë se sheh veten dhe se ruan çdo artikull të shkruar për të.

“Është vajza e vajzës së vëllait (Moisiut), por unë e kam mbesë shpirti. Që të vogël e kam dashur shumë dhe kam ruajtur shumë kujtime nga ajo, që nga kartolinat që më ka shkruar e deri te suveniret. Xhemi me mamanë e saj, Çiljetën, vinin shpesh në shtëpinë time, ashtu si edhe unë te ato.

E shihja teksa hidhte shtat dhe që atëherë e kam ndjerë që ajo do të çante në botën e artit. Drejt të them, kur e kam parë për herë të parë në ekran, kisha shumë frikë. Më rrihte zemra fort dhe emocionohesha, ndërsa tani jam krejt e sigurt te ajo. Në çdo dalje skenike të saj, më duket sikur shoh veten”-tregon Stolia, e cila nuk ka harruar të tregojë se në shtëpi ka ruajtur çdo copë artikulli për Xhemin, si dhe ka një album me foto të saj, letra dhe kartolina./revistawho.com

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Kushton 250 mijë paund, Paul Pogba prezanton Ferrarin e tij (FOTO LAJM)
Më të bukurat e Shqipërisë, çfarë jete bëjnë sot misset tona? (FOTO LAJM)
Vajzat e Sinisa Mihajlovic i venë flakën Instagramit (FOTO LAJM)
Fustane ngjitur pas trupit dhe dekolte bujare, Ilda provokon hapur (FOTO LAJM)
Dyshohet për shqiptar, burri i murosur i gjallë trondit Italinë (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media