Home Foto Lajm
Datat dhe oraret e ndeshjeve të Botërorit (FOTO-LAJM)
Ditën e nesërme pritet te filloj kampionati më i rëndësishëm i futbollit për kombëtare, Botërori "Rusia 2018".

Në këtë kampionat marrin pjesë 32 skuadra nga mbarë bota dhe do të luhet plotë 64 ndeshje ku ndeshja e fundit do të përcaktojë edhe fituesin e Kupës së Botës.

Ndeshja e parë e këtij kampionati do të jetë ajo e vendit pritës Rusisë kundër Arabisë Saudite që do të zhvillohet në orën 17:00, në stadiumin e Moskës "Luzhniki".

Faza e parë e "Rusia 2018" do të ketë 48 ndeshje mes ekipeve të ndara në 8 grupe ku nga secili grup do të dalin dy skuadrat me më shumë pikë që teknikisht kalojnë edhe fazën tjetër.

16 skuadrat e dala nga faza e parë e Botërorit do të nisi me 30 qershorë pjesën e dytë të këtij kampionati dhe do të vazhdojnë ëndrrën për të ngritur lartë Kupën e Botës që mbahet me 15 korrik. /albeu.com/

Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Piatek le pas legjendat, Weah, Ibra, dhe Van Basten (FOTO LAJM)
Mjekët i nxorën nga barku 2 kg gurë (FOTO LAJM)
Abramovich ka shkarkuar 9 trajnerë, zbulohet sa i kanë kushtuar oligarkut rus (FOTO LAJM)
Qef o qef, ja nga cili shtet lajmërohet djali i Hashim Thaçit (FOTO LAJM)
Testi i pasurisë ngel 65% të gjyqtarëve të Gjykatave Administrative (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media