Home Foto Lajm
Nike prezanton atletet e së ardhmes, komandohen përmes aplikacioneve (FOTO LAJM)
Kur u shfaq për herë të parë në rafte në 1991, ‘Nike Huarache’ prezantoi një qasje të re radikale për të mbuluar në të këmbën.

Kjo lloj këpuce revolucionarizoi ecjen dhe ndjesinë e komfortit në këmbë. Tani, me prezantimin e Nike Adapt Huarache, ato tipare janë shtuar nga teknologjia Nike Fit Adapt, një platformë inteligjente që azhurnon dhe evoluon së bashku me përdoruesin.

Përsëritja më e fundit e Fit Adapt lejon një gamë më të gjerë të preferencave personale mes mjediseve dhe situatave të ndryshme një revolucion kyç duke pasur parasysh natyrën shumë qëllimesh të këpucëve të jetesës bashkëkohore.

Mbi këtë shtresë gjenden elementë të ekspozuar të sistemit të lidhjes Nike FitAdapt. Teknologjia, e cila drejtohet nga një motor i mesëm, kontrollohet nga një aplikacion shumëplanësh Nike Adapt.

Së fundmi Nike ka sjellë në treg Adapt Huarache që janë një ridizajnim i modelit origjinal Nike Huarache, hedhur për herë të parë në treg në vitin 1991.

Risia e këtyre atleteve është se marrin komanda nëpërmjet, ‘Apple Watch’ dhe ‘Siri’, duke ju mundësuar kështu që të jeni më komod qoftë për të ecur apo qoftë për të lidhur apo hequr atletet tuaja.

Këto atlete janë revolucionare sepse përmes teknologjisë mund t’i komandoni ato dhe nëse i keni të shtrënguara vetëm përmes komandos mund t’i lironi paksa apo e në të kundërt t’i shtrëngoni nëse janë shumë të lirshme.

Nike, ka deklaruar se modeli Adapt Huarache do të dalë në treg më 13 shtator përmes aplikacionit të tij SNKRS dhe tek shitësit me pakicë.

Edhe pse ende nuk dihet çmimi zyrtar i tyre, mund të hamendësojmë, pasi kemi dijeni se atletet Adapt BB u shitën për 350 dollarë fillimisht.
Dërgoja mikut në:
Shkruani komentin tuaj!
 
Eneda Tarifa rikthehet te "Kënga Magjike" pas 11 vitesh mungesë (FOTO LAJM)
Juventusi - Lokomotiva e Moskës, formacionet e mundshme (FOTO LAJM)
Plasi në "Dance With Me", sherr live mes Valer Kolnikaj dhe Ermal Peçit (FOTO LAJM)
"Më shumë se kur isha vajzë", 61-vjeçarja Sharon Stone më e dashuruar se kurrë me trupin (FOTO LAJM)
Sa herë del në ekran, mami i Arbanës paska një kritikë për të bijën (FOTO LAJM)

Shqipëri Kosovë Maqedoni Sport Showbiz Argëtim Lifestyle Teknologji Auto Ekonomi Bota Video Lajme Foto Lajme English News
© 2003 - 2019 Albeu Online Media